Změny v MHD Cheb

Dovolujeme si Vás informovat o chystaných změnách v městské hromadné dopravě v Chebu s platností od 1.1.2023. Stávajícímu dopravci vyprší k 31.12.2022 smlouva na zajištění dopravní obslužnosti MHD pro Město Cheb. Nově bude zajišťováno Dopravním podnikem Cheb, s.r.o. (dále jen DPCH).

Změna se týká všech linek MHD v Chebu.

Tarif:

Tarifní podmínky jsou od 1.1.2023 beze změn. Čipové karty a časové jízdenky vydané stávajícím dopravcem pro MHD v Chebu na období od 1.1.2023 jsou z důvodu ukončení smlouvy se stávajícím dopravcem neplatné a nebudou z technických důvodů u nového dopravce akceptovány. Nahradí je zcela nová Chebská karta, která bude vydána na dobu platnosti 5 let novým dopravcem DPCH. Tato Chebská karta bude kromě funkce tzv. lítačky s nahraným časovým tarifem, nabízet i funkci tzv. elektronické peněženky, kam si budou moci cestující nahrát finanční obnos a následně pak kartou platit jednorázové jízdenky. Další výhodou Chebské karty bude možnost nahrání tarifů MHD měst Mariánské lázně, Karlovy Vary a Plzeň. Vydání Chebské karty je zpoplatněno jednorázovým poplatkem ve výši 170 Kč na celou dobu její platnosti.

Všechny autobusy budou rovněž vybaveny možností zakoupení jednorázové jízdenky prostřednictvím platební karty či hotovosti.

Již předplacené jízdné u původního dopravce pro období od 1.1.2023 je třeba refundovat u původního dopravce, tedy u společnosti Autobusy Karlovy Vary a.s..

Cestující mohou žádat o vydání Chebské karty od 19.12.2022 v provizorním zákaznickém centru ve vstupní hale vlakového nádraží v Chebu, pondělí až pátek od 10:00 do 17:00.

Jelikož zákaznické centrum může mít plné kapacity, tak i u nás v Informačním centru (Křižovnická 99) máme tyto žádosti a rádi Vám pomůžeme s jejich vyplněním.

 

Jediné co budete potřebovat je vaše fotka pasového formátu.