Konference odvahy a dobrodružství

  1. dubna koná v Praze celostátní vzdělávací Konference odvahy a dobrodružství.

Zde je pozvánka na facebookovou událost s aktualitami.

Obsahem bude posilování duševní odolnosti skrze dobrodružství v přírodě, odvaha podstupovat riziko a vystoupení z komfortní zóny. 

Téma konference je více než aktuální a přímo se dotýká práce s dětmi a mládeží ve vašich oddílech a klubech.

Všichni, kdo pracujeme s dětmi a mládeží nejspíš chápeme, že je třeba toto téma posouvat napříč společností. V originálním prostoru Jatka78 jsme připravili program nabitý od rána do večera. Kromě odborné části a workshopů vystoupí na Teenstage studenti se svými odvážnými projekty, na KODexu (závěrečná část konference) vás čeká exkluzivní přehlídka expedičních projektů.

Vrcholem programu bude udílení Výroční ceny Nadačního fondu dobrodružné výchovy. Nominace jsou veřejné, budeme rádi za vaše návrhy. Koho hledáme? Osobnosti a projekty, které využívají dobrodružné prvky ve vzdělávání a ve výchově. Které se nebojí přijímat přiměřené riziko a umí se pohybovat i na hraně nejistoty a experimentu. Pokud víte o nějakém dobrodružném projektu s výrazným dopadem nebo znáte osobnost, která dlouhodobě pracuje s prvky dobrodružství ve výchově dětí a mladých a podporuje v nich odvahu, nominujte. Nebo možnost nominace pošlete dál, aby příležitost využili jiní. Cílem udělení ceny je zviditelnit úspěšné příběhy, projekty nebo osobnosti, které tvoří a rozvíjejí dobrodružnou výchovu, boří mýty a předsudky a odvážně vzdorují trendům dnešní doby. Nominace zasílejte online do 10. 3. 2024.

Pokud si můžete udělat čas, nenechte si tento zážitek uniknout. Vstupné je symbolické. Prozkoumejte s námi různé úhly pohledu, legislativní rámec, příklady dobré praxe, posdílejme své zkušenosti. Na workshopy je kapacita omezená, proto se přihlaste co nejdříve.

Pořadatelem je Fond odvahy a dobrodružství v přírodě spolu s Prázdninovou školou Lipnice, tedy vězte, že o zážitky nebude nouze.

Den můžeme zakončit společným zážitkem na představení Cirku LaPutyka, na které jsme pro vás domluvili rezervaci vstupenek. Tato early bird nabídka končí již za 2 týdny – 29. února a kapacita je též omezena.

Vstupenky jsou v prodeji na webu, informace a aktuality sledujte na sociálních sítích Facebook, Instagram a LinkedIn. Budeme rádi za sdílení na vašich profilech, aby se událost dostala k širšímu okruhu.

Veškerou externí komunikaci za tým konference KOD24 bude mít na starosti Marek Sabol (marcus.sabol@gmail.com). S důvěrou se na něj obracejte se vším, co budete potřebovat.