Platforma pro účast dětí EU

Evropská platforma pro účast dětí EU (EU Children’s Participation Platform) připravuje bezpečný prostor pro děti z Evropské Unie, kde budou moci vyjádřit své právo na to být vyslyšeni na evropské úrovni jako Evropani.

Připojením do platformy budou mít děti příležitost:

  • Sdílet své pohledy na problémy, které je zajímají a které jsou v rovině k evropským právům
  • Zúčastnit se online a offline událostí a schůzek a seminářů
  • Naslouchat ostatním a učit se jak udělat změnu
  • Zažít demokracii v akci
  • Pomoci tvarovat budoucnost EU samotné

Benefity organizací a dětí, které se stanou členy platformy:

Platforma poskytne dětem ve Vaší organizaci příležitost být zapojen v konzultacích, schůzkách a dalších aktivitách zaměřených na dětské pohledy skrz celou Evropu.

Jako člen dostane Vaše organizace příležitosti sdílet, učit se a propojovat se s dalšími organizacemi pracujícími s dětským zapojením.

Členství v platformě je otevřeno pro všechny dětské skupiny se zaměřením na participaci a občanskou gramotnost a všem dětem v Evropské Unii.

V prvních dvou letech se budou testovat některé aktivity pouze ve 14ti zemích, ale jsou vítány organizace ze všech členských zemí. (Holandsko, Švédsko, Itálie, Španělsko, Rumunsko, Dánsko, Portugalsko, Německo, Litva, Chorvatsko, Francie, Lotyšsko, Maďarsko a Bulharsko)

Jak se zapojit

Všechny organizace, které se chtějí zapojit, musí vyplnit tento Registrační formulář. Registrace budou pro organizace otevřené po celou dobu. Nicméně, pokud se vaše organizace chce zapojit hned od začátku prvních aktivit, je potřeba registrační formulář vyplnit do 9. Dubna 2023.

Členství je zdarma.

Online informační schůzka je naplánovaná na pondělí 13. března v 11-12 hodin (CET). Na tuto schůzku se můžete přihlásit na tomto odkaze

Pokud máte jakékoliv dotazy, kontaktujte přímo na emailu cpp@icf.com.

 

Information sheet

Information sheet_child-friendly version