Aktivita krajské rady seniorů

Krajská rada seniorů Karlovarského kraje je skutečně aktivní.

Připravili jsme pro vás malý ohlédnutí za námi navštívenými prázdninovými akcemi, které měly jediný cíl – oživit srdce našich milovaných seniorů.

Začalo to však vše nevšední událostí nazvanou „Stůl přátelství SELB“. V atmosféře napěchované přátelstvím a vzájemnou sounáležitostí jsme se všichni cítili jako doma. A jak říká staré přísloví, „přátelství je jako víno, s léty zraje“. Toto setkání starých i nových přátel jen potvrdilo, že když se spojíme, jsme silnější.

Následovala nádherná italská odyssea trvající 10 dní, během které jsme kombinovali sladký odpočinek s fascinujícími výlety. Umoření, ale šťastní, jsme se vrátili z Lido di Dante, kde jsme si odběhli i do San Marina a do Ravenny. Stačilo jen vidět nadšené obličeje našich seniorů a bylo jasné – tohle zážitkové putování musíme zopakovat!

Z Itálie jsme se přesunuli do Turčianských Teplic, kde jsme se ponořili do pětidenního relaxu v lázních. Byla to oáza klidu a pohody, odtržená od rychlých otáček moderního světa.

Poté následovala návštěva Roháčů, kde jsme stopovali legendárního Jánošíka. Byla to dobrodružná cesta zpět do doby, kdy se Jánošík proháněl po horách, a my jsme mohli cítit jeho ducha kolem nás.

V rámci spolupráce se svazem postižených Karlovy Vary jsme se vypravili do Maďarských lázní Harkány. Byla to relaxační a pro někoho i léčebná dovolená, během které jsme si také nenechali ujít výlet do starobylé Peště.

Náš mezigenerační výlet do Hazlova zase spojil mladé a starší generace, kde jsme všichni zažili kouzlo pohádkové cesty s myslivci.

A jako třešnička na dortu přišla mezikrajská spolupráce v podobě Valdštejnských slavností, kde naše chebské seniorky hostily seniorky z Plzně. Bylo to srdečné setkání, které ukázalo, jak silné může být spojení mezi seniory z různých krajů.

Prázdniny plné úžasných akcí jsou za námi a my už nyní netrpělivě čekáme, co nás čeká v tom nadcházejícím. Velké díky patří vám všem, kteří jste se těchto akcí zúčastnili a těšíme se na další rok plný dobrodružství a radosti.