SOKOLOVEM PROJDOU ALPŠTÍ ČERTI

V neděli 10. prosince se do Sokolova chystá na 200 účastníků čertovského průvodu. Trasa bude letos prodloužená. Na posilu pro občany Sokolova opět vyjede „Čertovský autobus“. Lidé by se měli připravit na nutná dopravní omezení.

Čím by bylo dobro bez zla? Ani v pohádkách se jedno neobejde bez druhého. A nejen v českých zemích je čert tradičním průvodcem Mikuláše. Co myslíte, měly by děti rády Mikuláše bez čerta? Už v dávné mytologii vystupuje čert jako symbol hájení dobra a vyhánění zimy. Hlasité projevy čertovských družin, zejména jejich zvonů, pak měly strašit a odhánět zlé lidi. Jedná se o stále oblíbenější atrakci, která se nejčastěji objevuje během Adventu. Novodobá podoba této tradice sahá do rakouského folkloru, která se alpskými zeměmi šíří od počátku 19. století.

V Sokolově se průvod koná potřetí. První rok se zapojilo 40 herců, letos se do alpských masek převlékne téměř 200 lidí. Poprvé přijedou skupiny čertů i z rakouského Salzburgu a bavorského Regensburgu. Přímo na trase je doprovodí orchestry Bohemian Marching Band a Drum Band. Rej vyrazí od Hornického domu kolem nám. Budovatelů, městského úřadu směrem na Staré náměstí v 17 hodin. Program ale startuje už v 15:30. Návštěvníci se mohou těšit na vánoční trhy, adventní zvyky i koncerty hudebních skupin. Zahrají End of Scream, nebo Beat Club 68. Ze Starého náměstí se průvod vrací kolem 17:30 Rooseveltovou ulicí přes Nábřežní ulici, kolem kruhového objezdu u městského úřadu, dále přes Nábřeží Petra Bezruče, na třídě 5. května končí. MHD během akce posílí zvláštní autobusová linka ve směru ulice Závodu míru – Terminál. Jízdní řád na www.sokolov.cz.

Předem žádáme, zejména řidiče, o shovívavost při dočasném dopravním omezení. Jde nám především o bezpečnost všech zúčastněných. Děkujeme za pochopení. Opatření se samozřejmě netýkají vozidel integrovaného záchranného systému.

Zdroj: sokolov.cz

zpracoval/vložil: Martin Ivány

 

Autor příspěvku: ICM Cheb

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *