7. ročník Mezinárodního filmového festivalu Young Film Fest

dovolte nám, abychom Vás srdečně pozvali na 7. ročník Mezinárodního filmového festivalu Young Film Fest, který se odehraje v Praze od 20. do  24. 9. 2023 v prostorách Kina Kavalírka a v Centru současného umění DOX.

Festival je zaměřený na světovou filmovou tvorbu určenou pro děti a mládež. Svou programovou náplní se každoročně snaží o mezigenerační dialog o filmu, filmové výchově a tématech, která jsou očima současné mládeže důležitá a která rezonují i v těch, kteří jsou (klidně i dávno) za hranicemi jejich věku.

Letošní ročník nabídne projekt filmové výchovy pro předškolní děti podle unikátního holandsko-německého konceptu Cinemini pro děti ve věku 3-6 let. Pro děti ve věku 12–14 let a 15+ festival připravil například pásma krátkých filmů Young & Short. V rámci sobotního programu pak z jejich diváků uděláme porotce a budeme po nich chtít jediné – vybrat ten nejzajímavější film, kterému udělíme Cenu Young Film Festu 2023.

Podrobnosti o jednotlivých filmech dalších festivalových akcích naleznete v programu na webu.

INDUSTRY PROGRAM

Pro pedagogy, filmové profesionály, odbornou veřejnost a všechny zájemce o audiovizuální výchovu jsme připravili speciální Industry program, který je součástí projektu The Visegrad Young Film Days (VYFD).

Budeme se v něm věnovat videohrám s přesahem a jejich využití ve vzdělávání, představíme národní model filmové výchovy v Holandsku, unikátní mezinárodní projekt filmové výchovy Cinemini a pobavíme se také o současné filmové a televizní tvorbě pro mládež.

Mezi pozvanými hosty jsou například filmový producent Stefan Lindén (SE) z legendárního SF Studios, režisér a kreativní ředitel produkční společnosti Bye Jane! – Wouter Keijzer (NL), Margreet Cornelius (NL) z The Eye Film Museum, Sebastian Rosenow (DE) z Deutsches Filminstitut & Filmmuseum, Rianne van Laar (NL) z Filmhub Zuid, Daniel Lundquist (SE) z Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež BUFF v Malmö.

Dále také herní studia Impact Games (SK) a Charles Games (CZ), spolek Queer Geography (CZ) se svým mezinárodním projektem GaminGEE a studenti Nových Médii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy s edukativní hrou Dreamlike.

Industry program proběhne v pátek 22. 9. 2023 od 9:00 do 17:30 v Kině Kavalírka (Plzeňská 210, Praha 5). Podrobnosti o jednotlivých programech se můžete dozvědět zde.

Místo na Industry akcích je nutné si dopředu rezervovat vyplněním tohoto formuláře.

Pro více informací o Industry programu kontaktujte na emailu radka@youngfilmfest.cz.