Od 30. září se změnily podmínky pro testování dětí – ve volnočasových aktivitách už nejsou nutné testy na covid-19 u neměnných kolektivů

Základním kritériem pro rozvolnění je stálý kolektiv. „Pokud jde o neměnné kolektivy, není nutné, aby děti měly test. Týká se to také volnočasových aktivit jedné školy,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Povinností je vedení docházky účastníků. „Je to pro případ, kdy by se objevila nákaza, aby vše bylo snadnější ke zpracování ze strany hygieny,“ dodal ministr.

„Vítáme avizovanou změnu v přístupu, kdy se srovnaly podmínky pro vstup dětí do škol a do pravidelných volnočasových aktivit. Jsme přesvědčení, že homogenita skupin je ve školách i pravidelných volnočasových aktivitách totožná. Proto v situaci, kdy bylo testování ve školách ukončeno, vítáme zrušení povinnosti testování dětí před dalšími aktivitami. Rodičům i dětem to výrazně zjednoduší trávení volného času. Neznamená to však, že by organizátoři rezignovali na bezpečnost. Stále velmi zodpovědně posuzují, koho k volnočasovým aktivitám připustí,“ komentuje rozhodnutí předseda Česká rada dětí a mládeže Aleš Sedláček.

Autor příspěvku: ICM Cheb