Přijďte se bavit s Karlovarským krajem. Zveme malé i velké na „Kraj dokořán“

Den plný zábavy, hudby, her a dobrého jídla i pití – to je celodenní akce, kterou pod názvem „Kraj dokořán“ připravil Karlovarský kraj pro všechny návštěvníky na pátek 3. září 2021. Příchozím se otevřou budovy krajského úřadu v Karlových Varech – Dvorech, Závodní ulici, v areálu krajských institucí bude pro všechny připraven program plný tónů, vůní a emocí.
„Jsme otevřeni jako úřad i vedení kraje všem našim občanům, teď doslova po odeznění pandemie koronaviru také otevíráme dveře během naší akce Kraj dokořán a budeme moc rádi, když si k nám díky bohatému programu najdou cestu rodiny s dětmi, mladí lidé i senioři. Všechny ze srdce zveme,“ řekl hejtman Petr Kulhánek. Dopoledne zaplní krajské budovy studenti středních škol, pro které jsou určeny prohlídky a prezentace o kraji. V krajském areálu představí krajské školy moderní a netradiční formy výuky a vybavení učeben. Od 9:30 budou k vidění na hlavním pódiu u budovy A soubory Karlovarského folklorního festivalu. Děti mohou vyrazit na stezku plnou dobrodružných úkolů, nebo vyzkoušet dílničky přichystané krajským Muzeem Cheb. Jak třídit odpad hravě, to se ukáže při soutěžích s EKO-KOMEM.

Odpoledne bude patřit vystoupením základních uměleckých škol, pro zvídavé bude před krajskou knihovnou připravena „malá Techmánie“. Chybět nebudou ale také ukázky techniky a práce záchranářůhasičů i policejních kynologů. Příchozí budou moci kromě krajského úřadu nahlédnout do nového depozitáře krajské knihovny.

A co by to bylo za akci bez dobrého občerstvení? „Kraj dokořán je skvělou příležitostí představit lidem dobroty, které vznikají v našem kraji, řada z nich je dokonce s velkým „D“, protože nosí značku kvality Dobrota Karlovarského kraje. V nabídce bude to nejlepší z našeho regionu, ať se to týká sýrů, uzenin, pečiva, nápojů. Zpestřením se určitě stanou i kuchyně národnostních menšin, třeba mongolské, ukrajinské nebo ruské,“ uvedla uvolněná zastupitelka Markéta Monsportová.

V areálu ale návštěvníci najdou mimo jiné stánky krajských zdravotníků, kteří zájemcům změří tlak či hodnoty cukru v krvi, stánek SeniorPas, prezentaci pěstounské péče i krajské destinační agentury.

V podvečer se rozezní prostranství krajského areálu hudbou v podání Karlovarského symfonického orchestru. Symfonici ale také dětem nabídnou, aby se v průběhu programu seznámily s hudebními nástroji. Bavit přítomné bude i karlovarská kapela Sidewaves. V závěru programu se pak lidé mohou těšit na koncert Beego & the POM House Band, který začne v 19. 15 hodin. VSTUP je VOLNÝ, akce se uskuteční za dodržení všech platných opatření proti šíření koronaviru.

Podrobné informace najdou zájemci na krajských sociálních sítích, v Krajských listech a na internetových stránkách akce.

Mediálním partnerem akce je Český rozhlas Karlovy Vary​.

Zdroj: kr-karlovarsky.cz
Zpracoval/vložil: Martin Ivány

Autor příspěvku: ICM Cheb