Letní Bláznění

6. ročník festivalu pod širým nebem, na kterém uvidíte představení nového divadla, nového cirkusu, pouličního divadla a také se sami zapojíte do workshopů. Během 2 se odehraje cca 14 představení, ve kterých se představí, jak mladí umělci zabývající se nonverbálním divadlem, tak zkušení profesionálové např. BRATŘI V TRICKU s představení Běžkaři, SARCRA CIRKUS, AVENTYR, CirBiz Art z Francie a další.

místo konání: Krajinka (areál pod Chebským hradem), představení od 15.00 do 22.00 hodin

27. – 28. 7. 2018

15.00 – 15.45 h
Aréna pro bláznění
Žonglování s Ondřejem Holbou (spojeno s možností zakoupení rekvizit – talíře, diabolka, flower sticky, kruhy a kužely).

16.00 h (odehrává se v šapitó)
Artuš a jeho parta
Jak se mladý Artuš stal králem – představení v podání dětí z příměstského tábora.

16.45 h (odehrává se v šapitó)
Neviditelný cirkus – Sacra Circus
Family show – pantomimické představení o fantazii v cirkuse. S napětím a humorem vypráví o artistech, zvířatech a jejich tajemných osudech.

17.30 h (open air areál Krajinky)
Bláznivý rituál – vynesení „Blázna do Nebes“ – pouliční rituál v Krajince u příležitosti začátku festivalu.

17.45 h (open air areál Krajinky)
Maringotka – Bilbo Compagnie
Cirkusová pohádka. Taškařice začíná, když udýchaný klaun uprostřed manéže nachází papírem obalený balík. Jinak Nic. Jsem tu správně? Neslyším troubit slony? Frkání koňů? Co podnikneme, než přijedou?…Zkusím se do nich převtělit!… Hola! V kapse mám knihu Cirkus Abrafrk přítele Daniila Charmse!… A co tu dělá ten balík? Je tvůj nebo tvůj? Koukneme do něj, Počmáráme ho? Zkusím trhnout? … Co s utrženými papírovými kousky?…

18.15 – 19.00 h (open air areál Krajinky)
Aréna pro bláznění
Žonglování s Ondřejem Holbou (spojeno s možností zakoupení rekvizit – talíře, diabolka, flower sticky, kruhy a kužely).

19.00 h (open air areál Krajinky)
Pan Bonobo – Sacra Circus
Krotitel Rodolfo a jeho neposlušný parťák Pan BONOBO. Kdo je šelma? Kdo je chytřejší? Exotická komedie o společenském chování s vůní dálek, kde nechybí ani všeliké žonglírci a koprdelečky.

20.30 h (odehrává se v šapitó)
Kabaret du Cirque Nuveau – Cirk biZ‘arT z Francie
Máte čas? Nemáte strach? Cirkus biZ’arT se postará o vše ostatní a vy se na jednu hodinu ponoříte do bláznivého kabaretu, nového cirkusu, ale starobylého. Jedna hodina nebo možná i víc – nabitá stepem, levitací, jasnovidectvím, boxem, vystoupením na lyžích a možná také francouzským kankánem…Nebudete věřit vlastním očím! Ale kdo to je? Jsou tři. Ony jsou pěkné. Oni jsou hezcí…vlastě jeden. Mluví několika jazyky. Dělají cirkus. Dobře. Hodně dobře.
Hrají: Laurie Roger, Jonah Katz, Rémy Bombled.
Vstupné: dospělí 120 Kč; děti, senioři 60 Kč

21.45 h (open air areál Krajinky)
Alchymisté (fire show) – Sacra Circus, Aventyr
Elixír, mládí, transmutace rtuti a kámen mudrců se rodí v plamenech lidské fantazie. Hledání kamene mudrců a návody na výrobu „šťastného života“ nacházíme ve starých alchymistických svitcích. Radost, humor, láska a krása jsou však tradiční receptury na to jak objevovat svět a štěstí je skryto na dně lidské duše… A kde je zakopán kámen mudrců?

Zdroj: kcsvoboda.cz
zpracoval/vložil: Martin Ivány

Autor příspěvku: ICM Cheb