Noc kostelů a Muzejní noc ve Františkových Lázních

Noc kostelů a Muzejní noc ve Františkových Lázních se koná 25. 5. 2018 od 16:00 do 23:00 hodin.

Projděme společně místa, kde hosté i obyvatelé Františkových Lázní hledali a dodnes hledají útěchu i léčbu pro své duše,“ uvádí na svých facebookových stránkách Městské muzeum Františkovy Lázně.

Noc kostelů je každoročně pořádaná akce, jež má široké veřejnosti umožnit nezávazné setkání s křesťanstvím. V jejím rámci jsou po celé střední Evropě zpřístupněny kostely různých křesťanských společenství, konají se koncerty, komentované prohlídky, workshopy nebo divadelní představení.

Rovněž muzejní noci patří již řadu let nejen ve velkých evropských metropolích k oblíbeným způsobům prezentace kulturního dědictví obzvlášť atraktivním způsobem. Muzea a galerie nabízejí nočním návštěvníkům kromě prohlídek svých stálých expozic a výstav také řadu doprovodných i kulturních programů a stávají se místy mimořádných a nečekaných zážitků a setkávání.

Ve Františkových Lázních se obě tyto tradice 25. května 2018 propojí a město, potemnělé letní nocí, tak zájemcům nabídne vedle duchovních prožitků též možnost nahlédnout do své kulturněhistorické tradice.

Městské muzeum Františkovy Lázně (Hlavní budova v Dlouhé ulici č. 194/4)

Muzejní noc v rámci Festivalu muzejních nocích Asociace muzeí a galerií
Od 16:00 Vernisáž výstavy děl žáků výtvarného oboru ZUŠ Járy Cimrmana Františkovy Lázně,

Od 16:00 – 23:00 Volný vstup do expozic muzea,

„Procházka s doktorem Boschanem – večerní hra pro malé i velké.

Dále jsou zváni děti i dospělí, zkrátka celé rodiny, na poutavou večerní procházku po Františkových Lázních. Navštíví se chrámy a sakrální památky města. Po splnění drobných úkolů, kdy získáte nejen zajímavé znalosti, ale také malé odměny.

17:30 – 19:30 Registrace účastníků v Městském muzeu, kde se nachází start i cíl soutěžní trasy.

Od 19:00 Občerstvení pro účastníky, hry u táborového ohně v zahradě muzea,

Od 20:45 Noční pohádkové kino – večerní promítání pro děti i dospělé v zahradě muzea.

Zdroj: regionzapad.cz

Autor příspěvku: ICM Cheb