Juniorský maraton prověří síly běžců ze středních škol

Jaro se blíží a s ním dvaadvacátý ročník Juniorského maratonu. Největší běžecký závod pro studenty středních škol z celé ČR opět zamíří do Karlových Varů. Registrace na akci, který se koná 11. dubna ve Smetanových sadech, jsou v plném proudu.

Juniorský maraton je projektem organizátorů závodů RunCzech, jehož cílem je rozběhat středoškolské studenty po celé České republice.

„Stačí dát dohromady desetičlenný tým, ve kterém musí být alespoň tři dívky. Každý člen týmu běží svůj štafetový úsek o délce 4,2 kilometry. Studenti tak postupně zdolají celou maratonskou vzdálenost. Cíl je jednoduchý, a sice společným úsilím dorazit do cíle dřív než soupeři,“ představuje Juniorský maraton Igor Murko z týmu RunCzech.

Účast v projektu je zdarma. Svůj školní tým lze registrovat na stránkách RunCzech.

Vítězné týmy z krajských kol postupují do finále. To se uskuteční v neděli 6. května v rámci Volkswagen Maratonu Praha a studentské štafety odstartují z první řady po boku nejlepších světových vytrvalců.

„Pro nejlepší týmy je to fantastická příležitost, jak si zazávodit s nejlepšími světovými vytrvalci. Ti nejrychlejší studenti s nimi doběhnou třeba až na Karlův most,“ dodává Murko.

V  roce 2017 Juniorský maraton absolvovalo 2 550 běžců a zájem o registrace naznačuje, že by jich letos mohlo být ještě víc.

Každý účastník se kromě sportovního zážitku může těšit také na běžecké tričko, startovní číslo, občerstvení a bohatý doprovodný program. Juniorského maratonu se kromě studentů mohou aktivně zúčastnit i učitelé, kteří kromě podpory svého týmu také skládají vlastní učitelské štafety.

Ambasadorem projektu je v letošním ročníku televizní moderátor Karel Kašák. Záštitu nad akcí převzala hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová a primátor města Karlovy Vary Petr Kulhánek.

Zdroj: kr-karlovarsky.cz

zpracoval/vložil: Martin Ivány

Autor příspěvku: ICM Cheb